A ia vlen eko vozitja e qytetarëve?

Ora diellore Citizen Eco-Drive është një e preferuar globale. Me dizajn luksoz, teknologji moderne. Sot, Hai Trieu ju dërgon një përmbledhje të detajuar të orës Citizen Eco-Drive për ju që të blini me lehtësi.

Çfarë është rishikimi i orës Citizen Eco-Drive? A është mirë?

Pra, çfarë është ora Citizen Eco-Drive? Cila është teknologjia ekskluzive Eco-Drive? Zbuloni drejtpërdrejt përmes rishikimit të orës Citizen Eco-Drive më poshtë:

videot në YouTube

Historia e orës Citizen Eco-Drive – Ku ka dritë, ka energji

lajme të lidhura

▸ TOP 15 modelet më të shitura të orëve Citizen Eco-Drive që duhen blerë

▸ Orë qytetare të cilit shtet? A është mirë? Çfarë makinerie përdorni?

1. Çfarë është ora Citizen Eco-Drive?

Përpara se të rishikoni orën Citizen Eco-Drive. Së pari, klientët duhet të kuptojnë se cili është koncepti i Eco-Drive Citizen.

Eco-Drive është një teknologji e zhvilluar në pronësi. Orët origjinale Citizen Eco-Drive nuk kanë nevojë të ndryshojnë bateritë shpesh çdo 1-2 vjet, me Eco-Drive, jetëgjatësia e baterisë mund të jetë deri në 8-10 vjet.

Parimi i punës së teknologjisë Eco-Drive

Teknologjia Eco-Drive ka funksionin e thithjes së dritës nga të gjitha burimet (llambat, dielli, drita e telefonit,…). Shndërron energjinë e dritës në energji lëvizjeje për orën. Për shkak të funksionit, nuk ka nevojë të ndryshoni baterinë.

Orët Citizen Eco-Drive janë shumë miqësore me mjedisin. I përshtatshëm për klientët e zënë që nuk kanë kohë të ndryshojnë baterinë e orës. Thjesht lini orën në një vend ku ka dritë dhe ora do të funksionojë në mënyrë të qëndrueshme.

Çfarë është e mirë e orës Citizen Eco Drive E111, çmimi, ku të blini?

︽ ︽ ︽ ︽ ︽ ︽ ︽ ︽ ︽

2. A është e mirë ora Citizen Eco-Drive?

Mund të thuhet se Citizen është një prodhues me vizion përpara kohës së tij. Në fillim të viteve 1970, orët me bateri kuarci (Kuarci) dominuan tregun.

Në të njëjtën kohë, shpërtheu kriza energjetike. Në pamundësi për t’u varur nga koha, kompania vendosi të gjejë një drejtim të ri. Një burim i ri energjie, si një djalë “i përditësuar”.

Pararendësi i teknologjisë Eco-Drive është Solar Cell

Duhet të zgjidhni një matës të energjisë automatike apo të dritës?

︽ ︽ ︽ ︽ ︽ ︽ ︽ ︽ ︽

Teknologjia e shndërrimit të dritës në nxehtësi u aplikua për herë të parë në vitin 1976. Në modelin Citizen Crystal Solar Cell, ora sapo u shpall befasoi publikun me epërsinë e saj.

Pas shumë vitesh zhvillim. Kompania njoftoi teknologjinë Eco-Drive në 1995 me aftësinë për të ruajtur më shumë se 200 orë energji.

Ora Citizen Eco-Drive Diver ka një rezervë energjie deri në 3 muaj.

E veçanta e kësaj fletë thithëse të dritës është se është jashtëzakonisht e ndjeshme. Merrni të gjitha burimet e dritës të mëdha apo të vogla. Shndërrojini ato në energji të ruajtur në një bateri të veçantë të serisë së orëve Citizen Eco-Drive.

Orët Citizen Eco-Drive funksionojnë mirë edhe në dritë të ulët

Xem thêm :   Dở dang hay Dở giang từ nào viết đúng chính tả?

Orët Citizen Eco-Drive vijnë nga një markë e famshme me teknologji superiore. Konsumatorët janë plotësisht të sigurt kur përdorin këtë markë.

3. Sa kushton ora Citizen Eco-Drive?

Çmimi i orëve Citizen Eco-Drive në Hai Trieu varion nga 5 në më shumë se 10 milion VND. Varet nga materiali dhe funksioni i orës Citizen Eco-Drive.

Orët Citizen Eco-Drive të prodhuara nga Titanium kanë një çmim relativisht të lartë

Orët Citizen Eco-Drive kanë çmime të arsyeshme. Nga vetëm 5 milionë VND, klientët kanë në pronësi një produkt Citizen Eco-Drive me cilësi të mirë.

Modeli i orës Citizen Eco-Drive AW1370-51F kushton më shumë se 5 milion VND

Qytetari BJ6481-58A – Mashkull – Xham Sapphire – Eco-Drive (Energji e Dritës) – Band Metal

Orë për meshkuj Citizen BJ6481-58A me bateri me dizajn të modës duke përdorur teknologjinë Eco-Drive (Light Energy), kuti metalike me shkëlqim argjendi, e kombinuar me rrip metalik për të sjellë stilin e modës për meshkujt.

Qytetari AW1370-51F – Mashkull – Eco-Drive (Energji e lehtë) – Rrip metalik

Modeli Citizen AW1370-51F bën përshtypje kur ora është e integruar me teknologjinë moderne Eco-Drive (Light Energy) me një pamje të thjeshtë dhe detaje numerike në formë të hollë.

Citizen AU1080-38E – Burra – Xham Sapphire – Eco-Drive (Energji e Dritës) – Rrip prej pëlhure

Citizen AU1080-38E është një orë mbresëlënëse për meshkuj me një dizajn elegant, një rrip duke përdorur një pëlhurë rinore në ngjyrë blu, me një bateri që përdor teknologjinë moderne Eco-Drive (Energji e Dritës).

4. Të mirat – të këqijat e përdorimit

Rishikimi i orëve Citizen Eco-Drive me përparësi:

 • Çmime të përballueshme
 • Modele te ndryshme, te pershtatshme per shume stile
 • Markë me reputacion të gjatë
 • Teknologji superiore
 • miqësore me mjedisin
 • Përqafim i hollë dhe i lehtë

Rishikimi i orës Citizen Eco-Drive mbi disavantazhet:

 • Disa modele janë mjaft të shtrenjta dhe të vështira për t’u gjetur
 • Kostot e riparimit dhe zëvendësimit janë më të shtrenjta se orët e zakonshme Quartz
 • Dizajni i brendshëm i makinës është i ndërlikuar, duke kërkuar punëtorë shumë të aftë.

Struktura e brendshme e orës Citizen Eco-Drive është e ndërlikuar dhe kërkon një mjeshtër shumë të aftë

5. A duhet të blini Citizen Eco-Drive?

Varet nga nevojat tuaja dhe stili personal. Ju mund të gjeni produktin e duhur për të blerë.

Produktet Citizen Eco-Drive me çmime popullore dhe teknologji superiore Eco-Drive do të kënaqin klientët.

Ora Citizen Eco-Drive BM7350-86E kushton rreth 5 milionë VND

Më lart është rishikimi i orëve Citizen Eco-Drive i Hai Trieu, më poshtë janë modelet më të shitura të orëve Citizen Eco-Drive.

Top 10 orët më të lira Citizen për burra dhe gra në Vietnam

Linjat e shquara të orës Citizen Eco-Drive

Orët Citizen Eco-Drive kanë shumë versione, stile të ndryshme që i përshtaten shumicës së përdoruesve.

Më poshtë janë modelet më të spikatura të orëve Citizen Eco-Drive që janë të kërkuara nga shumë përdorues.

1. Qytetari OFF

Citizen L është koleksioni i orëve Citizen Eco-Drive për femra.

Koleksioni i orëve Citizen L për zonja

Produktet e koleksionit Citizen Eco Drive L përdoren nga kompania me materiale të shtrenjta me cilësi të lartë si, çelik inox 316L, xhami monolit safir rezistent ndaj gërvishtjeve dhe veshje me ar PVD.

Modeli qytetar EM0666-89D përdor materiale me cilësi të lartë

Përgjigje: a janë orët e verdha të dorës të veshura me ar?

︽ ︽ ︽ ︽ ︽ ︽ ︽ ︽ ︽

Xem thêm :   Non fan là gì? Cos fan nghĩa là gì? Tổng hợp những thuật ngữ của Fan Kpop

Materiali i rripit është bërë nga çelik inox 316L i veshur me ar PVD me cilësi të lartë. Ndihmon produktet e orëve Citizen Eco-Drive L të qëndrojnë me shkëlqim gjatë përdorimit.

Ora Citizen EG7072-19X ka përmasa të fytyrës 31 mm të përshtatshme për kyçin e dorës për femra

Qytetari EX1538-50E – Gratë – Eco-Drive (Energji e dritës) – Band metalike – Dial 28 mm

Versioni i baterisë Citizen EX1538-50E është i pajisur me teknologjinë Eco-Drive (Light Energy), kutia është e dizajnuar me stil me një trashësi prej vetëm 6 mm.

Qytetari EM0493-85P – Gratë – Eco-Drive (Energji e dritës) – Band metalike – Dial 23.5 mm

Modeli Luxury Citizen EM0493-85P me dizajn 2 kristal në orën 12 në një numërues katror me tonalitet të bardhë fildishi.

Në veçanti, shumë modele Citizen L janë të mbushura me diamante natyrale, duke shtuar elegancën e orës. Në këtë koleksion, numri është i zbukuruar me perla të bukura (në varësi të versionit).

Numrat e koleksionit Citizen Eco-Drive L janë të stilizuar të mrekullueshëm. Formoni i qetë me shënues me 4 kënde në vend që të përdorni numrat tradicionalë (në varësi të modelit).

Ora Citizen L është e mbushur me diamante luksoze dhe fisnike, foto: Citizen EM0642-87P

Produktet e koleksionit të orëve Citizen Eco-Drive L janë shumë të përpunuara nga kompania. Për të sjellë bukuri aristokratike dhe luksoze për zonjat kur janë në dorë. Ndryshe nga turma.

Lëvizja e qëndrueshme e gjeneratës së re Eco-Drive. Punon mirë edhe në dritë të ulët. Modelet e këtij koleksioni janë të shumëllojshme në ngjyra, stil rrip dhe lloj numri. Zonjat janë të lira të zgjedhin produktin e duhur për to.

Koleksioni Citizen L ka një larmi modelesh

Referenca e çmimit të orës Citizen Eco-Drive L është 10 milionë. E merituar për një kryevepër luksoze nga Japonia.

2. Qytetari Eco-Drive Titanium

Frymëzuar nga makinat e veshura me titan për eksplorimin hënor. Kompania zhvilloi një linjë orëve me materialet më të qëndrueshme në planet, teknologjinë më të mirë të kohës së saj. Seria e orëve Citizen Titanium.

Pararendësi i linjës së sotme të orëve Eco-Drive Titanium

Pas lansimit të suksesshëm të kronometrit X8. Kompania shënoi zhvillimin e lavdishëm të linjës së orëve Citizen Eco-Drive Titanium në vitet në vijim.

Orët moderne Citizen Eco-Drive Titanium kanë një shumëllojshmëri dizajnesh. I përshtatshëm për shumë stile zotërinjsh.

Orë e stilit biznesor Eco-Drive Titanium

Siç sugjeron emri, orët Citizen Eco-Drive Titanium janë bërë nga materiali i kasës dhe brezit Titanium. Një material super i qëndrueshëm, super i lehtë, mjaft i shtrenjtë.

Dihet se titani ka rezistencë jashtëzakonisht të fortë ndaj acidit. Edhe me tretësira të koncentruara të acidit sulfurik. Kjo do të thotë që ora Citizen Eco-Drive Titanium ka rezistencë absolute ndaj konsumit.

Ora Citizen Eco-Drive është bërë nga materiale super të qëndrueshme, foto: Citizen EW2509-83L

Titani është një material pothuajse i pagërvishtshëm. Pra, të gjitha orët Eco-Drive Titanium janë gjithmonë me shkëlqim dhe kanë qëndrueshmëri shumë të lartë të ngjyrave me kalimin e kohës.

3. Qytetari Eco-Drive 6 gjilpëra

Ora 6-dorësh Citizen Eco-Drive është një emër tjetër për linjën e orëve Citizen Eco-Drive Chronograph me funksion timer, kronograf sportiv dhe tachymeter shumë të saktë të kompanisë së orëve Citizen.

Citizen model AT2400-81E me funksion kronografi sportiv

Shenjat për të identifikuar një orë Citizen Eco-Drive me funksion kronografi janë zakonisht: ka 6 akrepa dhe 3 nënbutona.

Shumica e orëve me 6 dore Citizen Eco-Drive janë shumë sportive dhe agresive. Krijo një bukuri rinore dhe dinamike për orët Citizen Eco-Drive me 6 dore.

Xem thêm :   Cách Kết Nối Máy In Với IPhone, IPad để In Không Dây Cực đơn Giản

Disa modele kanë edhe dizajne elegante dhe luksoze me rripa metalikë. Për zotërinj që pëlqejnë një stil të qetë dhe të sjellshëm.

Orë qytetare stil luksoz

Produkte të bëra nga materiale të cilësisë së lartë si: lëkura origjinale (për rripat lëkure), çelik inox 316L dhe teknologjia e veshjes PVD. Për orët Citizen Eco-Drive me 6 dore me shkëlqim të përsosur.

Numri i orës Citizen Eco-Drive me 6 gjilpëra është projektuar nga 42 mm në 43 mm për t’iu përshtatur shumicës dërrmuese të kyçeve të dorës së meshkujve. Mesatarisht i hollë, është shumë lajkatar në kyçin e dorës së zotërisë.

Modeli Citizen CA0690-88L ka një dizajn unik të numrit blu

Një veçori e veçantë e linjës së orëve me 6 dore Citizen Eco-Drive është funksioni Chronograph. Dihet se kronografi është një funksion që gjendet vetëm në orët zvicerane të nivelit të lartë.

Por me Citizen, ju duhet të shpenzoni vetëm rreth 5 milionë për versionet Quartz Chronograph. Nga 8 milionë me makinën ekskluzive Eco-Drive Citizen.

Orët me 6 dore Citizen Eco-Drive me çmime nga 8 milionë deri në 12 milionë janë mjaft të aksesueshme për lojtarët e rinj.

Ora Citizen Eco-Drive me 6 gjilpëra AT2360-59A kushton rreth 10 milionë VND

4. Qytetari Eco-Drive Luminous

Shumica e orëve Citizen Eco-Drive kanë akrepa të shndritshëm dhe numra të ndritshëm (në varësi të versionit).

Orë Citizen Eco-Drive me funksion të fuqishëm Kronografi

Modelet e orëve të ndritshme Citizen Eco-Drive zakonisht nuk janë shumë të vështira për t’u arritur. Shumica e modeleve Eco-Drive në segmentin bazë janë të pajisura me duar me shkëlqim. Ndihmon përdoruesin të lexojë saktë kohën në mjedise të errëta.

videot në YouTube

Mësoni rreth ndriçimit në orë

Orë Hai Trieu – Tregtar zyrtar i autorizuar nga qytetari në Vietnam

Aktualisht në treg ka shumë adresa për shitje “Ora Cheap Citizen Eco-Drive” me vetëm gjysmën e çmimit të çmimit të listuar.

Hai Trieu këshillon klientët që të kenë kujdes kur blejnë nga këto adresa. Këto janë me shumë mundësi produkte false. Duke përfituar nga mentaliteti i lirë i vietnamezëve për të shitur produkte me cilësi të dobët.

Certifikata e autorizimit për shpërndarjen e orëve Citizen Eco-Drive

Në Hai Trieu, ne kemi një politikë shitje pa zbritje. Pse? Sepse Hai Trieu është agjenti zyrtar i autorizuar nga Qytetari në Vietnam.

Orët Citizen Eco-Drive të shitura në Hai Trieu shiten me çmimin e publikuar nga kompania.

Stafi i Hai Trieu këshillon mbi regjimin e garancisë për klientët

Në Hai Trieu, ekziston një politikë e veçantë garancie që tejkalon politikën si më poshtë:

 • Garancia e zgjatur e makinës deri në 4 vjet
 • Aksesorët origjinalë të orës Citizen janë gjithmonë në dispozicion me çmimin më të mirë
 • Dhe shumë oferta të tjera

Epilogu

Më sipër është rishikimi më i fundit i orës Citizen Eco-Drive në Hai Trieu. Përmes rishikimit të fundit, shpresojmë se do të merrni informacionin e nevojshëm për këtë linjë unike të orës.

Ndoshta ju jeni të interesuar

▸ Orë më të shitura Citizen TOP – 5 vjet garanci, 0% kontribut

▸ 20 orët më të shitura Citizen Quartz për meshkuj

▸ 5 markat më të mira të orëve japoneze për femra që ia vlen të blihen gjatë gjithë kohës

Ishte ky artikull i dobishëm për ju?

By ChaoLua TV

ChaoLua TV - website xem trực tiếp bóng đá hôm nay miễn phí, full HD, không quảng cáo. Sôi động cùng hàng loạt bình luận viên nổi tiếng, trực tiếp các giải bóng đá hàng đầu thế giới.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *